fbpx

18. Uluslararası Horizon Interactive Awards’tan 3 kategoride ALTIN ödüller ile döndük!

Stratejik marka ve dijital pazarlama hizmetleri sunduğumuz ajansımız CYCLE Marketing, 18. Horizon Interactive Awards’ta ‘Eğlence’ (phijama.com), ‘Kurumsal ve B2B’ (universaltextile.com.tr) ve ‘Profesyonel Hizmetler’ (kizilkaya.com.tr) kategorilerinde, tasarım ve yazılımını geliştirdiği web siteleri ile toplam 3 Altın ödül kazandı.

Uluslararası interaktif medya yarışmaları arasında öncü olan Horizon Interactive Awards, interaktif medya prodüksiyonunda 2019 yılının kazananlarını açıkladı.

2019 yılında düzenlenen yarışma, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Belçika, Kanada, Çin, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, Letonya, Katar, Rusya, Singapur, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 18 ülkeden 800 başvuru aldı.

Farklı sektörel tecrübelere sahip profesyonellerden oluşan uluslararası bir jüri, kategorileri değerlendirdi ve sektörün en iyi interaktif çözümlerini sergileyenler, 2019 yılının kazananları oldu.

Kurucumuz Gamze Tüysüz Yalgın, ‘‘Horizon Interactive Awards gibi prestijli bir yarışmada, bir Türk ajansı olarak Web Tasarım ve Yazılım Geliştirme projelerimiz ile 3 farklı kategoride Altın ödüle layık görülmek, tüm ekibimizi çok mutlu etti ve onurlandırdı.’’ dedi.

Horizon Interactive Awards’ın Kurucusu Mike Sauce ‘‘18. yılını dolduran bir yarışmayız ve ben her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyadan gelen başvuruların yaratıcılığına, sanatçı ruhuna ve teknik mükemmeliyetine hayran kalmaya devam ediyorum.’’ sözleriyle yarışmaya katılan projeleri ne kadar başarılı bulduğunu vurguladı.

Horizon Interactive Awards ile ilgili detaylı bilgi için horizoninteractiveawards.com sayfasını ziyaret edebilirisiniz.

Infleuncer Marketing

Pazarlama Endüstrisi Influencer Marketing ile Dönüşüyor

Dijital teknolojilerin, hayatın her alanında inovatif bir dalga yarattığı bilinen bir gerçek. Sosyal hayattan profesyonel hayata; eğitim sektöründen sağlık endüstrisine kadar birçok alan dijital teknolojilerle yeniden şekilleniyor. Bu değişim beraberinde markalar için müşterilere daha özgün ve daha samimi yollardan ulaşma zorunluluğunu da getiriyor. Markaların özgünlük ve samimiyet kaygılarına yanıt veren influencer marketing yaklaşımı da pazarlama sektöründeki değişimin merkezinde yer alıyor.

Pratik olarak influencer marketing stratejisi; pazarlama ve reklam endüstrisinde 60’dan bu yana kullanılan bir yöntem. Fakat dijital dünyanın kendine has fenomenler üretmesiyle birlikte ünlüleri de geleneksel ve dijital ünlü olarak sınıflandırmak mümkün hale geldi. Bu da influencer marketing kavramının pazarlamacıların gözünde farklı bir anlam kazanmasına sebebiyet verdi. Sosyal medya fenomenlerinin içerik üretmedeki özgünlüğünün farkına varan pazarlama uzmanları influencer marketing yaklaşımına yeni bir soluk katarak kullanmaya başladı.

Nedir bu Influencer Marketing dedikleri?

Influencer Marketing stratejisi, kavramsal olarak pazarlama içeriğinde kitleleri etkileyebilecek popülerliğe sahip, tanınan bir ismin kullanılmasını ifade eder. Dijital çağda ise influncer marketing stratejisi daha çok sosyal medya pazarlaması amacıyla; organik paylaşımlarla kendi kitlesini yaratmış olan fenomenlerin kullanımıyla ilişkilendirilir.

Sosyal medya pazarlaması markalar tarafından sıklıkla başvuralar bir kanal olduğundan beri fenomenlere duyulan ilgi de arttı. Reklamlarda geleneksel ünlülerin kullanılmasından esinlenen markalar, sosyal medya pazarlaması ve geleneksel influencer marketing stratejisi ile yeni bir pazarlama formu yaratarak tüketiciye sundu.  Bu bağlamda yeni nesil influencer marketing olarak da adlandırabileceğimiz bu strateji; markalara, daha niş kesimlere daha organik yollarla ulaşma olanağı sağladı. Bu avantajları ile birlikte influencer marketing yaklaşımı pazarlama endüstrisinde, hızlıca ivme kazandı ve yenilikçi pazarlama uzmanları tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntem olmayı başardı.

Sarsılmaz Müşteri Güveni Yaratmak için Influencer Marketing

Geleneksel reklam metotlarına olan güven günden güne azalırken pazarlamacılar, tüketici ile daha organik iletişim kurmanın yollarını arıyor. Kendine özgü üsluplarıyla ve yaratıcı imajlarıyla fenomenler; kendi kitleleri tarafından güvenilen ve sevilerek takip edilen kişiler oldukları için pazarlamacıların organik tüketici iletişimi kaygılarına doğrudan yanıt veriyor. Bu bağlamda yenilikçi sosyal medya stratejisi olarak influencer marketing, markalara daha samimi iletişim dili yaratma olanağı sağlıyor.

Bunun yanı sıra influencer marketing; sosyal medya kanallarının yapısında, markaların niş kitlelerin her birine efektif bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Örnek vermek gerekirse sosyal medya üzerinde irili ufaklı her grubun hatırı sayılır sayıda takipçiye sahip fenomeni bulunuyor. Bu fenomenler kendi kitleleriyle sosyal medya kanalları üzerinden sürekli olarak güncel, onların ilgi alanlarına hitap eden içeriklerle etkileşim kuruyor. Bu etkileşim sayesinde fenomen ve takipçi arasında ticari çıkarların ötesinde olan bir bağ oluşuyor. Bu organik bağ ile desteklenen, doğru planlanmış influencer marketing stratejisi sayesinde marka, kısa sürede hedef kitlesiyle güvene dayalı ve nitelikli şekilde iletişim kurabiliyor.

Yeni Nesi Sosyal Medya Pazarlaması: Influencer Marketing

Tüketicinin sosyal medya aktiviteleri esnasında reklamla karşılaşmak istememesi gibi nedenler; influencer marketing kavramını bu sorunsalın üstesinden gelebilecek şekilde yapılandırdı. Reklam olduğuna dair herhangi bir uyarı içermeyen influencer marketing mesajları, fenomen tarafından organik olarak hazırlandığı için tüketici tarafından da doğal bir şekilde karşılanıyor. Bu mesajların bir de tüketicinin ilgi alanına hitap eden unsurlarla desteklenmesi fenomen tarafından hazırlanan içeriğin, normal sponsorlu sosyal medya reklamlarından daha fazla etkileşim almasını dolayısıyla tüketici tarafından daha hızlı sindirilmesini sağlıyor.

Genel olarak geleneksel pazarlama metotlarının hantallığını düşündüğümüzde; influencer marketing stratejisi ile sosyal medya endüstrisinin yeni bir ivme kazanacağı söylenebilir. Markaların bu kanala olan yatırımları arttıkça hem daha organik müşteri etkileşimleri yaratmaları hem de marka farkındalıklarını hiçbir pazarlama aktivitesinde olmayan hızla arttırmaları oldukça muhtemel.

Twitter

Twitter’a Bookmark Özelliği Geliyor

Twitter, paylaşılan Tweetlerin ve zincirlerin daha sonra okumak üzere kayıt edebilecekleri bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Twitter’ın yıllık olarak düzenlediği Hack Week etkinliklerinde, yeni özelliğin demosunu sunan Twitter üretim müdürü Jesar Shah, bu özellikle birlikte kullanıcı deneyimini zenginleştirmek istediklerini belirtti.

Her ne kadar Tweetler 140 karakterden oluşsa da bazı Tweet zincilerinin takibini yapmak kullanıcı için zor olabiliyor. Kullanıcın bu durumda Tweetleri daha sonra okumak için kendilerine DM olarak gönderdiği ya da favoriye alarak kaydetikleri biliniyor. Bu da ister istemez kullanıcının haber akışında yaşadığı deneyimi olsumsuz etkiliyor. Gelecek olan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, yoğun anlarında gözlerine çarpan Tweetleri kolaylıkla bookmark olarak ekleyebilecek ve daha sonra okumak üzere kaydedebilecekler.

Sosyal Medya Yatırımlarını Optimize Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sosyal medya kanallarının, özellikle tüketici etkileşimi yaratma süreçlerinde irili ufaklı her işletme için sınırsız sayıda fırsat barındırdığı bilinen bir gerçek. Özellikle Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn gibi sosyal medya kanalları, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmaları için büyük olanaklar sağlıyor. Fakat her bir sosyal medya kanalı farklı reklam modeline sahip olduğu için, işletmelerin sosyal medya yatırım planlaması yaparken birçok faktörü göz önünde bulundurması, oldukça önemli bir zorunluluk olarak öne çıkıyor. Peki sosyal medyaya yatırım yaparken nelere dikkat etmeli, nasıl bir yol izlenmeli?

Social Media Examiner’in 2017 Sosyal Medya Endüstri Araştırması’nda öne çıkan bulgular, bu sorulara belirli yanıtlar içeriyor. 5,700’den fazla sektör profesyoneli ile gerçekleştirilen araştırma verilerini sizler için yorumladık. İşte o bulgular:

Devamını okuyun

SEO’nun İşletmenize Katacağı 10 Avantaj

SEO kavramı, web-sitelerini Google algoritmaları karşısında daha görünür kılmak için yapılan teknik düzenlemeleri ifade ediyor. Tüketiciye doğru zamanda doğru yerde erişebilmek isteyen işletmelere stratejik bir avantaj sağlayan SEO çözümleri, hesaplı ve sonuç odaklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Bu yazıda arama motoru optimizasyonu çalışmasını popüler bir dijital pazarlama kavramı olmasının ötesinde, stratejik derinliği olan bir pazarlama yaklaşımı olarak ele alacağız. İşte SEO’nun işletmenize katacağı 10 avantaj:

(daha&helliip;)