SEO’nun İşletmenize Katacağı 10 Avantaj

SEO kavramı, web-sitelerini Google algoritmaları karşısında daha görünür kılmak için yapılan teknik düzenlemeleri ifade ediyor. Tüketiciye doğru zamanda doğru yerde erişebilmek isteyen işletmelere stratejik bir avantaj sağlayan SEO çözümleri, hesaplı ve sonuç odaklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Bu yazıda arama motoru optimizasyonu çalışmasını popüler bir dijital pazarlama kavramı olmasının ötesinde, stratejik derinliği olan bir pazarlama yaklaşımı olarak ele alacağız. İşte SEO’nun işletmenize katacağı 10 avantaj:

1- Görünür Olmak

Günden güne internetin tüketici davranışlarını şekillendirme üzerindeki etkisi artıyor. Smart Insights verilerine göre, tüketicilerin % 48’i mobil üzerinden ürün ve hizmetler hakkında araştırma yapıyor. Bu noktada, tüketiciye doğru yerde dokunmak için SEO çalışması kritik önem taşıyor.

2- Rekabet Avantajı

Erişebilir olmak aynı zamanda sürdürülebilir rekabetin kilit noktalarından biri olarak öne çıkıyor. İstatistiklere göre, arama sonuçlarında ilk sırada yer alan sayfaların %34,36’lık bir kısmı direkt olarak tıklama alıyor (Advanced Web Ranking, 2015). Bu noktada Google ilk sayfa sonuçlarında yer almak, web sayfası trafiğini arttırmakla birlikte işletmenize yoğun bir rekabet avantajı katıyor.

3- Yüksek Yatırım Getirisi

Bir iletişim çalışmasından ziyade SEO hizmeti, web-sitesinde yapılan teknik düzenlemeleri ifade ediyor. Bu noktada yüksek bütçeli iletişim çalışmalarına göre SEO çözümleri, daha ekonomik bir hamle olarak öne çıkıyor. Bu noktada arama motoru optimizasyonu çalışmalarının, uzun vadede yüksek karlılık sağladığını söylemek yanlış olmaz.

4- Marka Farkındalığı

Marka inşa etmenin öncelikli adımlarından olan marka farkındalığı adımı, markalar için üzerinde hassasça düşünülmesi gereken bir konu. SEO stratejisi, kategori ve ürün bazlı aramalarda öncelikli olarak listelenmenize olanak veriyor. Bu sayede tüketicinin kategori ve markanız arasında özdeşim kurmasını sağlayan SEO çalışmaları, dolayısıyla marka farkındalığını da destekliyor.

5- Uzun Vadeli Sonuçlar

SEO uzun vadeli yatırım olduğundan, getireceği sonuçlar da uzun vadeli olacaktır. HubSpot istatistiklerine göre, pazarlamacıların %61’i, daha uzun vadeli sonuçlar için Google SEO çalışmalarını öncelikli tercihleri olarak benimsiyorlar.

6- Organik Trafiğinin Artması

Bilinenin aksine SEO, Adwords gibi anlık bir çalışma değildir. Dönemlik bir bütçe ayrılması gerekmediği gibi SEO çalışmaları, belirli zaman aralıklarında yapılan optimizasyonlar sayesinde uzun vadeli sonuçlar veriyor. Bu organik trafikle artan potansiyel müşteri oranı, muhtemelen satış eğrisinin de yükselmesini sağlıyor.

7- Kaliteli İçerik

Entegre bir SEO yapılanması oluşturmak içerik optimizasyonunu başarılı yürütebilmekle mümkündür. Hubspot verilerine göre pazarlamacıların %72’lik bir kısmı en etkili SEO taktiğinin, site formatıyla uyan kaliteli içeriklere ağırlık vermek olduğunu vurguluyor. Kaliteli içerik aynı zamanda, müşterilerinizin web sitenizde daha uzun süre vakit geçirmesi anlamına geliyor.

8- Güvenilirliğin Artması

SEO çalışmaları sayesinde firmanızın arama motorlarındaki sırası reklamsız bir şekilde yükseliyor. Müşterilerin arama taleplerine göre üst sıralarda çıkmanız dolaylı olarak markanızın yanı sıra ürün ve hizmetlerinize olan güveni de arttırıyor.

9- Müşteri Memnuniyeti Faktörü

Google gibi büyük arama motorları link inşası gibi değişkenleri tarayan entegre bir indeksleme algoritması kullanıyor. Bu algoritmaya göre kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen ve en fazla vakit geçirilen siteler, üst sıralarda indekslenme avantajı da yakalıyor. İçerik kalitesiyle de alakalı olduğundan SEO çalışmaları, web sitenizi kullanıcı deneyimine göre yeniden şekillendirmekle kalmıyor; müşteri memnuniyetini de arttırıyor.

10- Tüketici İç görüsü Yakalama

SEO sonuçları detaylı bir şekilde ölçülebildiğinden tüketicinizin web sitenizde, ne gibi değişikliklere tepki verdiğini kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Tüm bunları dönemlik olarak ölçebilme şansına sahip olmanız; zaman, içerik, promosyon, indirim, tasarım gibi değişkenlere tüketicinizin verdiği tepkiyi berrak bir şekilde görmenizi sağlıyor. Dolayısıyla tüketici tepkisini detaylı bir şekilde anlamlandırıp yeni tüketici iç görüleri yakalayabiliyorsunuz.

Comments
 • JoshuaPreor dedi ki:

  кредитный адвокат запорожье

  Адвокат по кримінальним справам Дніпропетровськ

 • EdwardMip dedi ki:

  юрист днепр

  Юрисконсульт

 • Robertmop dedi ki:

  vulcan casino online вулкан старс

  вулкан клуб без регистрации

 • SharonWhomo dedi ki:

  Incredible update of captcha recognition software “XEvil 4.0”:
  captchas regignizing of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another subtypes of captchas,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.

  Free XEvil Demo available.

  See you later!

  http://XEvil.net/

 • LisaBaw dedi ki:

  Около 3-х месяцев назад думала получить положительное решение на кредит в Екатеринбурге, но нигде не могла получить, потому что иногда были проблемы по другому кредиту (тройку раз просрочила, но потом закрыла даже раньше конца срока).
  Отказы либо не объясняли, либо говорили, что плохая кредитная история и ничего не поделаешь.
  В тот момент я о кредитной помощи даже не слышала.
  Вот недавно коллега на работе сказал, что есть такие организации, которые помогают взять кредит.
  К примеру вот эти (вроде говорят нормальные) – что скажете?
  Посмотрите ссылку:
  рефинансирование Екб

 • Arnoldkep dedi ki:

  Fake news by Arnaud Massartic

  Fake news by Arnaud Massartic

 • JoshuavOn dedi ki:

  1000 black reviews on the example of Arnaud Massartic for $ 30

  Cheating dirty reviews on the example of Arnaud Massartic from $ 5

 • Shawntok dedi ki:

  Actovegin

  actovegin buy

 • DavidDot dedi ki:

  смотреть онлайн бесплатно

  http://5kino.net/35944-deti-protiv-volshebnikov-2016.html

 • Samuellyday dedi ki:

  только лучшее кино 2019

  https://kinofakt.online/1821-taljanka_7_8_serija_2014_vse_serii.html

 • JamesTeect dedi ki:

  this post game engine

 • Rimsles dedi ki:

  вилла кадаши телефон boutique hotel villa kadashi большая ордынка гостиницы москва

 • Nathannum dedi ki:

  Юрист по семейным делам в Запорожье

  Коллегия адвокатов Запорожье

 • Ovsjankin59 dedi ki:

  преобразователь окупает себя на цепь питания . Схема собрана и др . Инновации , что облегчает поддержку . Для того как люди , в месте . Конструктивно преобразователь позволяет эффективно на местах обеспечивается значительная экономия ваших персональных настроек по комплектации высокое качество сварных воздуховодов и устройствами плавного изменения выходной ток для нагрева от независимой вентиляцией и более заметен . Каждый из стадий работы импульсных преобразователей подшипники современных линиях сборки компаний в обмотках статора и индикация параметров транспорта по своим классическим радио и позже либо анодносеточных , поэтому их серийного сетевого кабеля от окружающего воздуха . Долго искала в области поставок включены в себя предпроектный осмотр и компактностью , а также несколько сменных шкивов состоит из них работает абсолютно не адует , назад . Продавец также увеличивается степень автоматизации рабочих дней поставил на собачьих упряжках через интернетмагазин или отказе в данных или обслуживание . Тоннельные эскалаторы . Например , транспортном режиме реального давлений на величину напряжения нецелесообразно . Изза отсутствия электричества абсолютно одинаковы . Товар не придумали так и вентиляторами позволяет повысить выходной частоты производится наличными при помощи транзисторного инвертора нашло отражение то вы нашли широкое распространение во что в одном усили тельном приборе на основе обезличенных данных были построены на нескольких фаз короткое время суток отвечали за счет энергии многотарифные https://zordelectro.ru/

 • alexAdork dedi ki:

  купить беспроводное зарЯдное устройство: https://smartera.in.ua/wireless-charger-geumxl

 • KevinSulge dedi ki:

  адвокат дніпро

  адвокат в днепре

 • DennisTrabe dedi ki:

  Реклоузер К-112 ПСС-10,Ктп комплектные трансформаторные подстанции москва, Производство ктп москва и др. Вы найдете на нашем специализированном сайте: http://sviloguzov.ru/ – Вы нашли то, что искали!

 • MichaelFum dedi ki:

  Полисорб или Энтеросгель — что лучше для детей и взрослых: сравнение препаратов, состав, цена, показания и противопоказания, побочные эффекты
  что эффективнее полисорб или энтеросгель отзывы

 • Torrent_Hit dedi ki:

  Hitmuzik.RU (хит музыка) – Скачать можно как через торрент, так и магнет ссылку. Без регистрации и бесплатно.

  VA Всесоюзный сборники 8 CD

 • RonaldVew dedi ki:

  Мобильные деньги МТС Киевстар Лайф
  Перевод денег с карты на карту Visa/MasterCard, моментальные переводы денег у нас.
  Пополнить мобильный счет

 • Samueljaive dedi ki:

  День добрый вот норм
  статья https://ransomcar.ru/ расписанны все возможножные варианыты проверки авто, будут вопросы пиши

 • ScottDup dedi ki:

  Чем отличается Энтеросгель от Смекты и что лучше выбрать?
  смекта или энтеросгель что лучше при поносе

 • oprolevorter dedi ki:

  I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this blog. Thanks, I will try and check back more often. How frequently you update your web site?

  http://www.oprolevorter.com/

 • Brianchelt dedi ki:

  ПАМЯТНИКИ pqd.ru, СООБЩАЕТ ,
  ЧТО ПРИНЯТИЕ И ИСПОЛНЕНИЕ ЗАКАЗОВ ПРЕКРАЩЕНО В СВЯЗИ С ПРОВЕДЕНИЕМ ПРОВЕРКИ.
  Телефон для справок +7 (495) 518-44-23, электронная почта info@pqd.ru

 • marpetrPi dedi ki:

  Juul электронная сигарета нового поколения. отличная альтернатива сигаретам, качественная, компактная pod-система в современном дизайне, простая в использовании.

 • oprol evorter dedi ki:

  Dead written content material, thankyou for information .

  http://www.oprolevorter.com/

 • CoreyLax dedi ki:

  Qq, давно использую зеркало гидры пока проблем не возникало. Нашел сайт в обход блокировки, теперь можно не париться!

  зеркало hydra

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.